Közel 1 milliárd forint TAO-s pénzt kap a diósgyőri labdarúgás a 2012/13-as szezonra.Kedden megérkezett Diósgyőrbe az a két határozat a Magyar Labdarúgó Szövetségtől, amelyet hetek óta nagyon vártak a labdarúgó klubnál. A sportági szakszövetség a felnőtt labdarúgócsapatot működtető Diósgyőr FC Kft. (DFC Kft.) és az utánpótlást üzemeltető DVTK sportegyesület (DVTK SE) sportágfejlesztési kérelmét bírálta el kedvezően, és miután mindkét anyagnak a megvalósítását két miniszter is jóváhagyta (mivel mindkét sportszervezet olyan munkaanyagot nyújtott be, amelyek egyenként meghaladják a 300 millió forint összeget, és mivel ehhez nyereséget termelő gazdasági társaságok adójának befizetését, TAO-ját is szeretnék felhasználni, – amire a tavaly nyáron született Kormányrendelet lehetőséget ad a látványcsapat sportágak esetében, – ezeket Matolcsy Györgynek, a Nemzetgazdasági Minisztérium vezetőjének és Balogh Zoltánnak, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium vezetőjének is jóvá kellett hagynia), így eldőlt, hogy a DFC Kft. 722 608 997 forint TAO-s kvótát kapott, a DVTK SE pedig 254 955 676 forintnyit, vagyis a diósgyőri labdarúgás összességében 22,5 millió forint híján 1 milliárd forintot használhat fel a mostani szezonban.
Azonban ezeknek a projekteknek a megvalósításához saját erő, vagyis önrész is szükséges, ezt pedig a pályázatot benyújtó sportszervezeteknek kell előteremteniük, a DFC Kft.-nek összesen 322 448 915 forintot, a DVTK SE-nek pedig 88 418 264 forintot. Ez egyben azt is jelenti, hogy a felnőtt csapat keretéhez tartozó játékosok bére és egyéb költsége mellett (ennek a finanszírozására ugyanis nem lehet TAO-s pénzt kérni) összesen 420 867 915 forint összeget kell ,,összedobniuk” a DFC Kft. tulajdonosainak, a több milliárdos magánvagyonnal rendelkező Leisztinger Tamásnak, aki a többségi tulajdonos Borsodsport Invest Kft.-n keresztül érdekelt a diósgyőri labdarúgás működtetésében, valamint a miskolci önkormányzatnak, akik a Diósgyőri Sportlétesítményeket Működtető Nonprofit Kft.-ben rendelkeznek szavazati többséggel.
Pár órája
– Csak pár órája kaptuk kézhez azokat a határozatokat, amelyek tulajdonképpen lehetőséget teremtenek arra, hogy a tervezett, az önkormányzat képviselőivel már korábban egyeztetett projekteket megvalósítsuk, gondolok itt a stadion rekonstrukciójának folytatására és a centerpálya korszerűsítésére. De most ismét le kell ülnünk ebben a témában, és egyeztetnünk kell többek között a korábbi pénzügyi vállalások biztosításáról, a tervezett munkák ütemezéséről is – mondta megkeresésünkre Dudás Hunor, a DFC Kft. ügyvezető igazgatója.
Az ügyvezető igazgató által megnevezett két projektre egyaránt a DFC Kft. pályázott, és az ehhez szükséges valamivel több mint 292 millió forint önrésznek az előteremtését a tulajdoni arányukban tervezték teljesíteni korábban a felek. Mint arról november 15-én lapunk beszámolt, az önkormányzat részéről Vécsi György, a Miskolc Holding Zrt. igazgatóságának elnöke úgy nyilatkozott, hogy ők vállalják a rájuk eső kb. 150 millió forintos önrész biztosítását.
Arra a kérdésünkre, hogy mikor kezdődhetnek el a kivitelezési munkák, Dudás Hunor nem tudott konkrét választ adni.
– Szerettük volna, ha néhány ezzel kapcsolatos munkát már novemberben el tudunk végezni, ehhez viszont korábban kellett volna kézhez kapnunk a határozatot – mondta az ügyvezető. – Mivel azonban ez csak kedden érkezett meg, így csak most fogunk tudni időterveket készíteni. Én úgy gondolom, hogy ebben az évben már nem tudunk belekezdeni a kivitelezési munkába, szerintem ennek az elindulásának a jövő márciusban van realitása.
Azt is szerettük volna megtudni, hogy mivel kezdik majd a munkálatokat, a lelátó építése hamarabb lesz-e, mint a centerpálya korszerűsítése, illetve hogy mi lesz a sorsa az atléták rekortán, műanyag pályájának, hiszen ahhoz, hogy a projektjükben szereplő lelátórészt megépíthessék, ahhoz azt fel kell szedni, az aréna típusú stadionba pedig nem terveztek helyet a futópályának.
– Nem tudok egyelőre válaszolni arra, hogy mi lesz a rekortán pálya sorsa, nyilván ez ügyben történnek majd egyeztetések a közeljövőben, én csupán annyit hallottam ezzel kapcsolatban, hogy a József utcai, Ifjúsági sporttelep is szóba került, mint olyan lehetséges helyszín, ahol műanyag borítású futópálya kerülne lerakásra – tudtuk meg Dudás Hunortól.
A kérthez képest |
A DFC Kft. kérelme tulajdonképpen csont nélkül átment az MLSZ-nél, hiszen korábban Dudás Hunor úgy nyilatkozott, hogy a 980 millió forintra tervezték a stadionfelújítás és a centerpálya korszerűsítés összköltségét, ami a most megkapott engedély szerint 975 milliós összegben valósulhat meg.
A DVTK SE viszont 450 millió forintos sportágfejlesztésre kért ,,áldást”, de ,,csak” 343 millióra kapott, mert többek között a konditerem eszközeinek beszerzését, ami valamivel több mint 77 millió lett volna, a Magyar Labdarúgó Szövetség nem támogatta. – Nem bánkódunk emiatt, öröm, hogy ekkora fejlesztési lehetőségre kaptunk lehetőséget – mondta Dudás Hunor. – A DVTK SE esetében a kérthez képesti csökkentés nem veszélyezteti annak a szakmai programnak a végrehajtását, fejlesztését, amit korábban elkezdtünk. |
Közel egymilliárd TAO-s pénz a DVTK-nak
DVTK TAO: Közel 1 milliárd forint
A rekortán helyének a terve már megvan
DVTK TAO: adminisztrációs tévedés?
Diósgyőri stadionrekonstrukció: Még mindig csak várnak…
Stadionbiztonság: folyik a munka a DVTK-stadionban
Diósgyőrben 800 millióért újulhat meg a futballstadion
Csak az nem látszik: ki állja a cehet?
DVTK Stadion: Nem jön az állami 490 millió
DVTK Stadion – Összesen: 9952 néző